Разлика помеѓу преработките на „Партија за демократски просперитет“

нема опис на уредувањето
|state = Република Македонија
|party_name = Партија за демократски просперитет<br />ПДП
|party_logo = [[Податотека:PdpPDP logo.jpgpng|160px185px]]
|colorcode = black
|leader = [[Абдулади Вејсели]]