Разлика помеѓу преработките на „Нова Демократија (2008)“

нема опис на уредувањето
 
{{Infobox Political_Party |
state = Република Македонија
party_name = Нова Демократија<br />Demokracia e Re |
party_logo = [[Податотека:Demokracia e Re_logo.jpg|150px|]] |
colorcode = red |
party_articletitle = |
leader = |