Разлика помеѓу преработките на „Партија за демократски просперитет“

нема опис на уредувањето
 
{{Infobox Political_Party
|state = Република Македонија
|party_name = Партија за демократски просперитет<br />ПДП
|party_logo = [[Податотека:Pdp logo.jpg|160px]]