Џамија Хасан II: Разлика помеѓу преработките

Додадени 155 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
с (clean up using AWB)
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Infobox religious building
|image=Hassan II Mosque.jpg
|caption=Џамија Хасан II
|building_name=Џамија Хасан II
{{Џамија никулец}}
 
[[Категорија:ЏамииКазабланка]]
[[Категорија:Архитектура од 1993 година]]
[[Категорија:Џамии во Мароко]]