Разлика помеѓу преработките на „Вихрен“

Одземени 102 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
}}
 
'''Вихрен''' — највисокиот врв на [[Пирин]] во [[Пиринска Македонија]], денес во [[Бугарија]]. Со своите 2.914 м е втор по височина во денешна Бугарија по [[Мусала]] на [[Рила]] и трет на [[Балкански Полуостров|Балканскиот Полуостров]] по [[Олимп]] во [[Егејска Македонија]] и [[Грција]].
 
==Местоположба==
13

уредувања