Разлика помеѓу преработките на „Роберт Алаѓозовски“

с
Отстрането уредувањето на Sashko1999 (разговор), вратено на последната верзија на Retrohead
с
с (Отстрането уредувањето на Sashko1999 (разговор), вратено на последната верзија на Retrohead)
|successor =
|birth_date = {{роден на|27|октомври|1973}}
|birth_place = [[Скопје]], [[СФРЈ|ЈугославијаСР Македонија]] денес [[Република Македонија]]
|death_date =
|death_place =
}}
 
'''Роберт Алаѓозовски''' ({{роден на|27|октомври|1973}} во {{роден во|Струмица}}) — [[Македонија|македонски]] есеист, раскажувач, критичар и преведувач.<ref>[http://www.blesok.com.mk/avtor.asp?lang=mac&id=720 Писателска биографија]</ref>
 
==Биографија==