Разлика помеѓу преработките на „Зоранчо Шалевски“

Додадени 2 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
| clubs = {{flagicon|Macedonia}}
}}
'''Зоранчо Шалевски''' (роден на {{роден|19|февруари|1985}}<ref>http://www.macedoniahandball.com/default.aspx?mId=55&lId=1</ref>) е [[МакедонциМакедонија|македонски]] [[Ракомет|ракометар]] кој игра за екипата на [[РК Тиквеш]] и за [[Машка ракометна репрезентација на Македонија|Македонската ракометна репрезентација]].
 
== Наводи ==
3.809

уредувања