Пиластер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додава: be:Пілястра
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: eu:Pilastra)
с (Бот Додава: be:Пілястра)
[[Категорија:Архитектонски елементи]]
 
[[be:Пілястра]]
[[bg:Пиластър]]
[[ca:Pilastra]]
109.264

уредувања