Разлика помеѓу преработките на „Капелекерк“

Додадени 30 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 7 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q726984 (translate me))
 
{{Infobox religious building
|building_name=Капелекерк <br /> Église de la Chapelle
|image= Onze-Lieve-Vrouw-ter-Kapellekerk Brussel 30-4-2017 08-20-19.JPG
|image= Église de la Chapelle Bxl 01.JPG
|caption=
|location=[[Брисел]], [[Белгија]]
1

уредување