Британски Девствени Острови: Разлика помеѓу преработките

(поправка на правопис - Европска Унија правопис 2015)
Податотека:Roadtown, Tortola.jpg|Поглед кон главниот град - [[Роуд Таун]]
Податотека:St Phillips Church, Tortola.jpg|Остатоци од еден од најважните историски места на островот црквата Св. Филипс
File:British Virgin Islands locator mk.svg|Карта на Островите.
</gallery>