Разлика помеѓу преработките на „5 декември (починале)“

дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1972]] 
|[[Кени Дорхем]] — американски [[џез]]-музичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[2012]] 
|[[Дејв Брубек]] — американски [[џез]] музичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[2013]]