1 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 104 бајти ,  пред 5 години
дополнување
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[193]] 
|[[Дидиј Јулијан]] — [[римски цар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1846]] 
|[[Папа Грегориј XVI|Грегориј XVI]] — [[римски папа]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1946]] 
|[[Јон Антонеску]] — [[премиер на Романија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1948]] 
|[[Сони Бој Вилијамсон I]] — американски [[блуз]]-музичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1952]] 
|[[Џон Деви]] — американски [[филозоф]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1968]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1984]] 
|[[Кирил Симоновски - Џина]] — македонски и југословенски фудбалер[[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]] 
|[[Панче Васоски]] — македонски театарски, филмски и телевизиски актер.
|-
|valign="top" align="right"|[[2008]]