Разлика помеѓу преработките на „Кашуби“

Додадени 30 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|population = ~ 100,000<ref>{{cite web|url=https://joshuaproject.net/people_groups/12559/PL</ref>
|regions = {{flagcountry|Poland}}<br />{{flagcountry|United States}}<br />{{flagcountry|Canada}}<br />{{flagcountry|Germany}}
|languages = [[кашупски јазик|кашупски]], [[полски јазик|полски]]
|religions = [[римокатолицизам]], [[протестантство]]
|related =
3.431

уредување