Разлика помеѓу преработките на „Кашуби“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|regions = {{flagcountry|Poland}}<br />{{flagcountry|United States}}<br />{{flagcountry|Canada}}<br />{{flagcountry|Germany}}
|languages = [[кашупски јазик]], [[полски јазик]]
|religions = [[Римокатолицизамримокатолицизам]], [[Протестантствопротестантство]]
|related =
}}
3.670

уредувања