Разлика помеѓу преработките на „Вештерки“

Додадени 37 бајти ,  пред 2 години
ситна поправка
(#1Lib1Ref)
(ситна поправка)
* „Вештерка“ (''The witch'') - американски [[филм]] на [[Режисер|режисерот]] [[Роберт Егерс]] од [[2015]] година.<ref>[http://www.imdb.com/title/tt4263482/ IMDb, The Witch (2015) (пристапено на 24.5.2016)]</ref>
* „Малата вештица“ - песна на македонскиот писател [[Славко Јаневски]].<ref>Славко Јаневски, ''Коренот на стеблото ја надминува мерата на нивните разуми''. Скопје: Темплум, 2014, стр. 52.</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Види исто така ==