Разлика помеѓу преработките на „ФК Силекс“

Одземени 15 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
капацитет = 4.500 |
лига = [[Прва македонска фудбалска лига|Прва македонска лига]] |
сезона = [[Прва фудбалска лига на Македонија 20142016/20152017|20142016/20152017]] |
позиција = 5<small>ти</small>6ти |
шема_лр1=_red_stripes|шема_т1=_red_stripes|шема_др1=_red_stripes|
леварака1=0000AA|тело1=0000AA|деснарака1=0000AA|шорцеви1=0000AA|чорапи1=CC0000|