Разлика помеѓу преработките на „Димитар Бузлевски“

Додадени 257 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
|predecessor1 = [[Антони Пешев]]
|successor1 = [[Абдулменаф Беџети]]
|office2 = [[Општина Ресен|Градоначалник на Општина Ресен]]
|president2 =
|primeminister2 =
|deputy2 =
|term_start2 = ?
|term_end2 = ?
|predecessor2 =
|successor2 =
|birth_date = {{роден на|||1952}}
|birth_place = [[Јанковец]], [[Ресен]]ско