Разлика помеѓу преработките на „Рената Дескоска“

Додадени 6 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
|successor =
|birth_date = {{birth date and age|1972|05|3|df=y}}
|birth_place = {{роденРодена во|Скопје}}, [[СР Македонија]]
|party = [[СДСМ]]
|alma_mater = [[Универзитет „Св. Кирил и Методиј“|Св. Кирил и Методиј]]
|profession = [[уставноУставно право|правникПравник]]
}}
 
'''Рената Дескоска''' ({{роден на|3|мај|1972}} во {{роден во|Скопје}}) — македонска универзитетска професорка, писателка и политичарполитичарка.
 
==Биорафија==
3.798

уредувања