Разлика помеѓу преработките на „Бил Гејтс“

Додадени 10 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
Ознака: Изворно уредување 2017
| birth_place = [[Сиетл, Вашингтон|Сиетл]], [[Вашингтон (сојузна држава)|Вашингтон]], [[САД]]
| death_place =
| occupation = Директордиректор на [[Мајкрософт]]
| salary =
| networth = 8988.5 милијарди долари ([[2017]])
| spouse = Мелинда Гејтс
| children = три
| website = www.gatesnotes.com
| footnotes = <div style="text-align:center;"><font size="2">[http://www.microsoft.com/presspass/exec/billg/default.aspx ОфицијалнаОфицијално страницамрежно место]]</font></div>
}}