Разлика помеѓу преработките на „Бил Гејтс“

Додадени 18 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с
| occupation = Директор на [[Мајкрософт]]
| salary =
| networth = 5889 милијарди долари ([[20082017]])
| spouse = Мелинда Гејтс
| children = три
| website = www.gatesnotes.com
| footnotes = <div style="text-align:center;"><font size="2">[http://www.microsoft.com/presspass/exec/billg/default.aspx Официјална страница]</font></div>
}}
Анонимен корисник