Разлика помеѓу преработките на „Хаџидимово (општина)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
== Администрација и политика ==
=== Населени места ===
[[Податотека:BulgariaОпштина Hadzhidimovo Municipality geographic map bgХаџидимово.svg|250п|мини|десно|Карта на Општина Хаџидимово со населените места]]
Општината има 15 населени места. Тие се следниве (имињата во заграда се сегашните, сменети од бугарската држава):