Разлика помеѓу преработките на „Сулејман Рушити“

Додадени 473 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
|death_place =
|nationality = [[Албанец]]
|party = [[ДПА]]<br>[[Нова Демократија (2008)|Нова Демократија]]
|alma_mater = Филозофски факултет
|profession =
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{S-start}}
{{S-off}}
{{s-bef|before=[[Азис Положани]]}}
{{s-ttl|title=[[Список на министри за образование и наука на Република Македонија|Министер за образование и наука]]|years=[[28 август]] [[2006]] - [[27 јули]] [[2008]]}}
{{s-aft|after=[[Перо Стојановски]]}}
{{S-end}}
 
{{Состав на Владата на Македонија (2006)}}