Разлика помеѓу преработките на „Сулејман Рушити“

Додадени 445 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
== Политичка кариера ==
 
Сулејман Рушити во периодот од [[28 август]] [[2006]] до [[27 јули]] [[2008]] година ја извршувал функцијата [[Список на министри за образование и наука на Република Македонија|Министер за образование и наука]] како член на [[ДПА]]. По основањето на партијата [[Нова Демократија (2008)|Нова Демократија]], Рушити станал нејзин член, за да во 2011 година го најави своето повлекување од политиката<ref>[http://www.zurnal.mk/content/?id=5511201347 www.zurnal.mk]</ref>.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Состав на Владата на Македонија (2006)}}