Разлика помеѓу преработките на „Димитар Димитров“

Додадени 24 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
|website =
}}
'''Димитар Димитров''' (роден во с. [[Цакони]], [[Воден]]ско, [[Егејска Македонија]] на {{роден на|30|мај|1936}} година{{факт|мај 2017}}) — [[македонски]] [[поет]], [[есеист]], [[критичар]], преведувач од турски, писател за деца, политичар и дипломат.
 
== Биографија ==