Разлика помеѓу преработките на „КК Ангели“

Одземени 15 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
| тренер = Благоја Кечовски
| титули =
| лига = [[Втора македонска кошаркарска лига|ВтораТрета Лига Мажи]]
| сезона = [[Втора македонска кошаркарска лига 20152016/1617|20152016/1617]] ([[Втора македонска кошаркарска лига|Втора Лига Мажи]])
| позиција = 59<small>ти</small> (отпаднати)
| вебместо = [http://kkangeli.webs.com kkangeli.webs.com]
| h_body=000099|h_pattern_b=_thinwhitesides|h_shorts=000099|h_pattern_s=
}}
 
'''Кошаркарскиот Клуб Ангели''' е клуб од [[Драчево]], [[Скопје]], [[Македонија]]. Клубот се натпреварува во [[Втора македонска кошаркарска лига|ВторатаТретата македонска кошаркарска лига]]. Своите домашни натпревари ги игра во Спортската сала Драчево. Клубот е формиран во 2006 година.
 
==Историја==