Разлика помеѓу преработките на „Хаџидимово (општина)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| членови=
}}
'''Општина Хаџидимово''' ({{lang-bg|Община Хаджидимово}}) — општина во [[Неврокоп]]ско, [[Пиринска Македонија]], во денешната [[Благоевградска област]], југозападна [[Бугарија]]. Центар на општината е градот [[Хаџидимово]]. Општината има 15 населени места со вкупно население од 10.091 жители (01.02.11 г.).
 
== Географија ==