Разлика помеѓу преработките на „Драма (општина)“

Додадени 37 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с (fixing dead links)
с
* Општински оддел Драма (43 485 жители)
** град [[Драма (град)|Драма]] (Δράμα) (42 501 жители)
** село [[Ени Чифлик (Драмско)|Ени Чифлик]] (Νέα Σεβάστεια, Неја Севастија) (480 жители)
** село [[Пашали Чифлик]] (Αμπελάκια, Амбелакиja) (335 жители)
** село [[Шипша]] (Ταξιάρχες, Таксијархес) (169 жители)