Орман (Петричко): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| веб=
}}
'''Орман''' (од 1951 г. офиц. '''Кавракирово''', {{lang-bg|<ref>Указ № 334/обн. 13.07.1951 г.</ref>, {{lang-bg|Кавракирово}}) — село во [[Општина Петрич]].
 
== Географиja и местоположба ==