Разлика помеѓу преработките на „Банско (град)“

Одземени 103 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Банско (Бугарија) на Банско (град))
с
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Населено место во Бугарија
| име = Банско
{{ПМ-гео-никулец}}
 
{{Шаблон:Градови во Бугарија}}
{{Населени места во Општина Банско}}
{{Одморалишта во Бугарија}}