Разлика помеѓу преработките на „Мехомија“

Одземени 8 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
'''Разлог''' е град во [[Пиринска Македонија]], [[Бугарија]].
 
Тој се наоѓа во административната единица [[Благоевградска област|Благоевград]] и е во близина на [[Банско (Бугаријаград)|Банско]]. До [[1925]] година, градот се нарекувал '''Мехомија'''.
 
{{Бугарија-гео-никулец}}