Разлика помеѓу преработките на „Фудбалски куп на Италија“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| основана = 1922
| клубови = 78
| шампиони = {{Fb team Juventus}} (1112-та титула)
| нај_титули = {{Fb team Juventus}} <br /> (1112 титули)
| сезона = [[Фудбалски куп на Италија 2015-2016-2017|2015–20162016–2017]]
| вебсајт = [http://www.legaseriea.it/it/tim-cup Куп на Италија]
| трофеј = [[Податотека:Coccarda Coppa Italia.svg|60px]]
| моментална = [[Фудбалски куп на Италија 2015-2016-2017]]
}}
 
*[[Фудбалски куп на Италија 2014-2015|2014–15]] – {{Fb team Juventus}} (10) {{Сребрена Ѕвездичка}}
*[[Фудбалски куп на Италија 2015-2016|2015–16]] – {{Fb team Juventus}} (11)
*[[Фудбалски куп на Италија 2016-2017|2016–17]] – {{Fb team Juventus}} (12)
{{EndMultiCol}}
|}
! Клуб !! Број на титули
|-
|{{Fb team Juventus}}||1112
|-
|{{Fb team Roma}}||9