Разлика помеѓу преработките на „Список на македонисти“

с
нема опис на уредувањето
(→‎Македонисти: Ставив знаме на Полска и направив коректа на презиме на Ирена Ставови-Кавка)
с
|[[Стоја Поп-Атанасова]]<ref>[http://imj.ukim.edu.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=77:stoja-pop-atanasova&catid=37:2009-08-18-08-31-53&Itemid=78 Биографија на С. Поп-Атанасова]</ref>
|{{Flag|Македонија}}
|[[1948]], [[Рожен (Пиринско)|Рожен]], [[Пиринска Македонија]]
|
|-