Дебочица: Разлика помеѓу преработките

Додадени 7 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Дебочица''' е село во [[Општина Горна Џумаја]].
 
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Пиринска Македонија|
| слика мапа=
| веб=
}}
'''Дебочица''' — село во [[Горноџумајско]], [[Пиринска Македонија]], денес во [[Општина Горна Џумаја]] на [[Благоевградската област|Благоевградската област]], [[Бугарија]].
 
 
 
[[Категорија:Општина Горна Џумаја]]
[[Категорија:Села во Македонија]]
[[Категорија:Села во Пиринска Македонија]]