Дебочица: Разлика помеѓу преработките

Одземени 150 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Дебочица''' е село во [[Општина БлагоевградГорна Џумаја]].
 
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
| слика мапа=
| име=Дебочица
| општина=[[Општина БлагоевградГорна Џумаја]]
| популација=26
| поштенски број=2748
 
{{Населено место-Бугарија-никулец}}
[[Категорија:{{Општина Горна Џумаја]]}}
{{Населени места во општина Благоевград}}
 
[[Категорија:Села во Бугарија]]
[[Категорија:Општина Горна Џумаја]]
[[Категорија:Општина Горна Џумаја]]
[[Категорија:Села во Македонија]]