Муслимани (народ): Разлика помеѓу преработките

Додадени 119 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 19 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1137457 (translate me))
сНема опис на уредувањето
|pop6 = -
|ref6 =
|languages = [[српскохрватски јазик|српскохрватски]]{{spaces|2}}<small>([[српскибосански]], [[босанскисрпски]], [[црногорскихрватски]], [[хрватскицрногорски]])</small><br/>[[словенечки јазик|словенечки]]</small><br/>[[македонски јазик|македонски]]
|religions = [[Ислам]]
|related = [[Јужни Словени]]
3.880

уредувања