Име на Југославија: Разлика помеѓу преработките

Одземени 10 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
* [[Српскохрватски јазик|српскохрватски]] и [[македонски јазик]]:
** [[латиница]]: ''Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija''.
** [[кирилица]]: ''Социјалистичка Федеративна Република Југославија''.
* [[словенечки јазик]]:
** Socialistična federativna republika Jugoslavija
3.880

уредувања