Разлика помеѓу преработките на „Пер Мертезакер“

Додаден 1 бајт ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
| years1 = 2003–2006 | caps1 = 74 | goals1 = 7 | clubs1 = [[ФК Хановер 96|Хановер 96]]
| years2 = 2006-2011 | caps2 = 147 | goals2 = 12 | clubs2 = [[ФК Вердер Бремен|Вердер Бремен]]
| years3 = 2011- | caps3 = 21149 | goals3goals5 = 0 | clubs3 = [[ФК Арсенал|Арсенал]]
| nationalyears1 = 2007- | nationalcaps1 = 76104 | nationalgoals1 = 14 | nationalteam1 = [[Фудбалска репрезентација на Германија|Германија]]
}}
 
12.512

уредувања