Разлика помеѓу преработките на „Илинден Спасе“

Одземен 71 бајт ,  пред 12 години
с
отстранување на слики кои недостасуваат
с (отстранување на слики кои недостасуваат)
[[Слика:IlindenSpase.jpg|thumb|right|Илинден Спасе]]
 
Писателот '''Илинден Спасе''' е син на познатиот албански писател од македонско потекло [[Стерјо Спасе]].