Клавдиј Птоломеј: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Нема опис на уредувањето
 
== Име и потекло ==
Се претпоставува дека бил припадник на грчката заедница во Египет. Но исто така потојатпостојат податоци кои укажуваат дека е можно да бил хеленизиран египќанин.
 
{{Никулец за биографија}}
Анонимен корисник