Разлика помеѓу преработките на „Фернандо Торес“

Додадени 150 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
За [[Фудбалска репрезентација на Шпанија|Шпанската фудбалска репрезентација]] дебитирал во [[2003]] година.
 
Со [[Шпанија]] учествувал во шест големи турнири; [[УЕФА Еуро 2004]], на [[2006 ФИФА Светско Првенство]], [[Европско првенство во фудбал 2008|УЕФА Евро 2008]], на [[2010 ФИФА Светско Првенство]], [[Европско првенство во фудбал 2012|УЕФА Евро 2012]] и [[2014 ФИФА Светско Првенство]]. Шпанија гоги освои сите три турнири од 2008-2012, година со Торес постигнувајќи гол во финалето на Евро 2008 и Евро 2012.
 
 
12.624

уредувања