Разлика помеѓу преработките на „Фернандо Торес“

Одземени 62 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
}}
 
'''Фернандо Торес''' ([[шпански]]: ''Fernando Torres'', роден на {{роден на|20|март|1984}}} е шпански фудбалер кој во моментот настапува за екипата на [[ФК Атлетико Мадрид|Атлетико Мадрид]] како позајмен играч на [[ФК Милан]].
 
Својата кариера ја започнал како гоман, но бидејќи изгубил многу заби почнал да игра како напаѓач. Тој почнал да игра фудбал кога имал пет години, а професионалната кариера ја започнал на 11 годишна возраст кога играл за Атлетико Мадрид.
12.605

уредувања