Разлика помеѓу преработките на „Света Елена (појаснување)“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q2114665)
 
Терминот Света Елена може да се однесува на:
 
* [[Света Елена (мајка на Константинцарица)|Света Елена]], мајка навизантиска Константинцарица
* [[Света Елена (остров)|остров]] во Атланскиот океан
* [[Света Елена (град)|град]] во [[Калифорнија]]
496

уредувања