Димитар Башевски: Разлика помеѓу преработките

Одземени 47 бајти ,  пред 6 години
[непроверена преработка][проверена преработка]
* Совладано време (поезија, 1998)
* Бунар (роман, 2001)
* Аголен камен (поеззијапоезија, 2005)
* Братот (роман 2007)
* Во дланката своја си гледам (поезија, 2010)
* Мајсторот (раскази, 2013)
* Прозорци (роман, 2010)
* Белег. Сон (поезија, избор, 2012)
Анонимен корисник