Разлика помеѓу преработките на „Источни Словени“

Додадени 220 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|regions =
Мнозинство: [[Белорусија]], [[Русија]], [[Украина]].
Малцинство: [[Азербејџан]], [[Германија]], [[Ерменија]], [[Естонија]], [[Казахстан]], [[Киргистан]], [[Латвија]], [[Литванија]], [[Молдавија]], поранешни[[Полска]], советски[[Романија]], републики[[Таџикистан]], [[Туркменистан]], [[Узбекистан]], [[Финска]], [[Чешка]].
|langs=[[Источнословенски јазици]]:<br><small>[[белоруски јазик|белоруски]], [[русински јазик|русински]], [[руски јазик|руски]], [[украински јазик|украински]]</small>
|rels= [[Атеизам]], [[Католицизам]], [[Православие]]
3.638

уредувања