Разлика помеѓу преработките на „Западни Словени“

Додадени 3 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
Мнозинство: [[Полска]], [[Словачка]], [[Чешка]].
Малцинство: [[Белорусија]], [[Германија]], [[Литванија]], [[Србија]], [[Украина]], [[Унгарија]].
|langs=[[ZападнословенскиЗападнословенски јазици]]:<br><small>[[чешки]], [[кашупски јазик|кашупски]], [[полски]], [[шлезиски јазик|шлезиски]], [[словачки]], [[лужичкосрпски јазици|лужичкосрпски]]</small>
|rels= [[AтеизамАтеизам]], [[KатолицизамКатолицизам]]
|related = [[Словени]]
}}
3.410

уредувања