Разлика помеѓу преработките на „Источни Словени“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 4 промени (од Sashko1999) и ја поврати преработката 3536889 на Ehrlich91)
с
|image = [[File:Slavic europe.svg|200px|link=]]
|caption = Источните Словени (зелено) на картата на Европа.
|pop =>200182 милиони
|regions =
Мнозинство: [[Белорусија]], [[Русија]], [[Украина]].
Малцинство: [[Естонија]], [[ЛитванијаЛатвија]], [[ЛатвијаЛитванија]], [[Молдавија]], поранешни советски републики.
|langs=[[источнословенски јазици]]:<br><small>[[белоруски јазик|белоруски]], [[руски јазик|руски]], [[русински јазик|русински]], [[украински јазик|украински]]</small>
|rels= [[атеизамАтеизам]], [[православиеКатолицизам]], [[католицизамПравославие]]
|related = [[Словени]]
}}
3.668

уредувања