Разлика помеѓу преработките на „Иван Перишиќ“

Одземени 4 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| years1 = 2007–2009 | caps1 = 0 | goals1 = 0 | clubs1 = [[ФК Сошо|Сошо]]
| years2 = 2009 | caps2 = 18 | goals2 = 5 | clubs2 = →[[ФК Роселар|Роселар]] (позајмен)
| years3 = 2009-2011 | caps3 = 70 | goals3 = 31 | clubs3 = [[ФК Клуб БригеБриж|Клуб БригеБриж]]
| years4 = 2011-2013 | caps4 = 42 | goals4 = 9 | clubs4 = [[ФК Борусија Дортмунд|Борусија Дортмунд]]
| years5 = 2013- | caps5 = 44 | goals5 = 12 | clubs5 = [[ВФЛ Волфсбург|Волфсбург]]
12.512

уредувања