Разлика помеѓу преработките на „Иван Перишиќ“

Додадени 115 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
| years4 = 2011-2013 | caps4 = 42 | goals4 = 9 | clubs4 = [[ФК Борусија Дортмунд|Борусија Дортмунд]]
| years5 = 2013- | caps5 = 44 | goals5 = 12 | clubs5 = [[ВФЛ Волфсбург|Волфсбург]]
| years6 = 2015– | clubs6 = [[ФК Интер|Интер]] | caps6 = 68 | goals6 = 21
| nationalyears1 = 2011- | nationalcaps1 = 31 | nationalgoals1 = 4 | nationalteam1 = {{flagicon|Хрватска}} [[Фудбалска репрезентација на Хрватска|Хрватска]]
| pcupdate = 6 јануари 2012
12.512

уредувања