Разлика помеѓу преработките на „Давиде Астори“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
https://goalserve.com/it/info/soccer/player/davide-astori/61352
с
(https://goalserve.com/it/info/soccer/player/davide-astori/61352)
| playername = {{flagicon|Италија}} Давиде Астори
| image = [[Податотека:Davide Astori 20140802.jpg|200px]]
| height = {{height|m=1.8890}}
| dateofbirth = {{birth date and age|df=yes|1987|1|7}}
| cityofbirth = {{роден во|Сан Џовани Бјанко|}}
Анонимен корисник