Разлика помеѓу преработките на „Аминта III“

Додадени 79 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{succession box |
title=[[Кралеви на Античка Македонија|Крал на Античка Македонија]] |
before= [[Павсаниј]], [[Аргеј II]] |
after= [[Аргеј II]], [[Александар II]] |
years=399 п.н.е–399 п.н.е и 392 п.н.е–370 п.н.е
}}
{{End box}}